Neplatíte pôžičky? To však nie je „naj“  riešenie!

Prestali si platiť pôžičky, či iné úvery? Zväčšujú sa vám dlhy? Ak ich nebudete riešiť, jedno je isté, že sa nevyriešia samé, ale dobehnú vás a isto sa vám to nebude páčiť. Každému, komu dĺžite, bude chcieť peniaze späť a to čo najskôr. Takže nesplácanie pôžičiek a úverov nie je riešením a vedie k záhube. Je čas urobiť krok vpred … začať splácať pôžičky a úvery …

Ak dlhujete peniaze, pôjdu po vás!

Zaťažiť sa dlhmi je veľmi ľahké. Ale riadne splácať všetky pôžičky a ďalšie úvery, je oveľa náročnejšie. Obzvlášť ak sa prihodí nepredvídateľná situácia, ktorá skomplikuje samotné splácanie. Pokiaľ ste si požičali peniaze vo forme pôžičky a upomienky budete ignorovať, všetko speje k jednému – nie však k vyriešeniu problému, ale k prehlbovaniu samotného dlhu, ba čo viac ku konečnej úhrade aj s niekoľkonásobnými úrokmi a peňažnými trestami za nedodržanie zmluvy.

Nevešajte hlavu, ale snažte sa dostať šancu na riešenie!

V prípade, že nesplácate pôžičku banke, tá vás bude upozorňovať o tom, že nedostáva od vás riadne a pravidelné splátky pôžičky upomienkami alebo krátkymi textovými správami. Pokiaľ banku informujete o aktuálnej situácii, je viac ako isté, že sa vám bude snažiť vyjsť v ústrety. Myslite na to, že banka vás nebude chcieť pripraviť za každú cenu o strechu nad hlavou alebo všetko riešiť súdom, či exekúciou. Je viac ako pravdepodobné, že sa bude snažiť o zníženie splátok (či úplného pozastavenie splátok na isté obdobie), len aby ste dostali druhú šancu na riadne splácanie pôžičky alebo úveru.

Horším prípadom je, ak pôžičku nesplácate nebankovej inštitúcii. V takomto prípade je viac než isté, že sa s vami nikto nebude baviť. „Nebankovka“ vám vyčísli celkovú dlžnú sumu a rovnako aj čas na úhradu. Pokiaľ sumu v danom časne neuhradíte, čaká vás nepríjemné vymáhanie pohľadávky alebo súd. No a to je iba kúsok od toho, aby k vám zavítal exekútor …

Je čas vstúpiť si do svedomia a zodpovedať si, či vám to stojí za to, aby ste takto riskovali svoj pokojný a bezstarostný život a zmenilo ho na neistotu, stres a doslova boj o prežitie. Pokiaľ by ste potrebovali pomôcť s oddlžením, ktoré je tiež riešením zo zúfalého stavu nesplácania pôžičiek, tu ste na správnom mieste.

Zavrieť

Mali by ste záujem o nezáväznú ponuku?

Zadajte prosím email a telefónne číslo.

    Návrat hore