Tipy, ako úspešne predať nehnuteľnosť

Na to, aby ste úspešne predali svoju nehnuteľnosť, je potrebné ovládať viacero zásad, ktorými je potrebné sa riadiť. Nikdy nepodceňujte tento proces, pretože by sa vám to mohlo vypomstiť. Dodržte nasledovných pár krokov a uvidíte, ako rýchlo a predovšetkým úspešne sa vám podarí predať aj tú vašu nehnuteľnosť …

1. Postup pri predaji

Je jedným z kľúčových momentov, akú metódu, či postup respektíve spôsob predaja uprednostníte. Máte na výber buď predaj vo vlastnej réžii, s pomocou realitnej kancelárie alebo nakoniec priamym výkupom (spoločnosťou, ktorá sa takýmito službami zaoberá a odkúpi vašu nehnuteľnosť bez nutnosti zadávania inzerátov, riešenia úverov, či obhliadok). Práve posledná možnosť predstavuje veľmi rýchlu možnosť predaja svojej nehnuteľnosti a rýchleho nadobudnutia hotovosti.

2. Stanovenie správnej „predajnej“ ceny

Rovnako ako prvý bod, aj tento je jedným z kľúčových. V tomto smere je dôležité stanoviť správnu cenu, či už svojpomocne podľa cudzích inzerátov alebo pomocou agentúry. Vždy konajte rozvážte a cenu stanovujte na základe priemeru viacerých najlacnejších ponúk. Objektívnosť je prvoradá a porovnávať treba porovnateľné a všetky reálne atribúty …

3. Príprava nehnuteľnosti

Skôr ako všetko nafotíte, je potrebné upratať, umyť a dať do poriadku. Fotografie predávajú a sú rovnako rozhodujúce.

4. Primeraná propagácia

Bez propagácie to bude ťažké. Zvoľte tú najlepšiu metódu, hlavne viac spôsobov propagácie, napríklad na internete, sociálnej sieti a tiež formou tlačenej inzercie.

5. Prevod nehnuteľnosti

V rámci tohto kroku prebieha vypracovanie jednak kúpnej zmluvy, zloženie kúpnej ceny, podanie návrhu na kataster nehnuteľností, sledovanie priebehu konania v katastri a nakoniec aj získanie nového listu vlastníctva a prevod nehnuteľností.

6. Prevzatie nehnuteľnosti

Ide o posledný krok, v rámci ktorého sa uskutoční odovzdanie predávanej nehnuteľnosti novému vlastníkovi. Zdokumentované to je v takzvanom preberacom protokole.

V tomto smere je potrebné ešte pripomenúť jednu vec a to ohlásenie zmeny alebo zániku daňovej povinnosti do 30 dní príslušnému správcovi dane odo dňa vzniku samotnej zmeny.

Ak potrebujete vedieť viac o rýchlom a úspešnom predaji svojej, či inej nehnuteľnosti, s naším tímom to bude jednoduchšie, rýchlejšie a bez starostí …

Zavrieť

Mali by ste záujem o nezáväznú ponuku?

Zadajte prosím email a telefónne číslo.

    Návrat hore